Beseda s Jeho Excelenciou arménskym veľvyslancom Tigranom Seiranianom

Prednáška s arménskym veľvyslancom Tigranom Seiranianom

Dňa 5. októbra 2015 sa uskutočnila v Historickej aule Rektorátu UPJŠ v Košiciach prednáška pre študentov, na ktorú prijal pozvanie Jeho Excelencia arménsky veľvyslanec Tigran Seiranian. Besedu pre študentov usporiadala UPJŠ a Katedra politológie FF UPJŠ v Košiciach v spolupráci s OZ Res Publica. Zúčastnili sa jej i pozvaní hostia. Hlavnou témou prednášky bola prezentácia slovensko-arménskych vzťahov. Okrem zaujímavých informácií z oblasti diplomacie a o spolupráci medzi UPJŠ v Košiciach a Štátnou univerzitou v Jerevane, sa pán veľvyslanec dotkol i problematiky arménskej genocídy. Na záver bol vyčlenený krátky čas aj na besedu. Zúčastnení tak mali jedinečnú príležitosť stretnúť sa a položiť otázky diplomatovi, ktorý má bohaté skúsenosti z pôsobenia v oblasti medzinárodných vzťahov.

Autor: Mgr. Gabriel Koscelanský
Katedra politológie FF UPJŠ v Košiciach