GLOBSEC City Talks Košice budú aj v roku 2016!

Rok 2016 bude rokom, kedy sa už po druhýkrát v Košiciach uskutoční konferencia o zahraničnej a bezpečnostnej politike GLOBSEC City Talks Košice. GLOBSEC patrí medzi päť najväčších a najprestížnejších konferencií svojho druhu na svete. V rámci svojho desiateho ročníka, ktorý sa konal v minulom roku, sa rozšíril aj do regiónov. Na organizácii GLOBSEC City Talks v roku 2015 spolupracovala aj Katedra politológie FF UPJŠ a občianske združenie Res Publica v rámci pilotného projektu tohto eventu. Po úspešnej spolupráci sme boli oslovení a pokračujeme aj tento rok. Podujatie bude oproti minulému roku značne rozšírené. Chystá sa viacero panelových diskusií aj vysielanie v televízii. Diskutérmi, ktorých budete môcť stretnúť, budú významní predstavitelia politickej, diplomatickej i novinárskej komunity, no tiež odborníci z prestížnych univerzít či think-tankov.
S prípravou a organizáciou celého podujatia pomáhajú aj študenti UPJŠ. Výhodou členstva v organizačnom tíme je príležitosť porozprávať sa s hosťami aj v neformálnej atmosfére i v zákulisí a dozvedieť sa viac o práci týchto ľudí a fungovaní sveta medzinárodnej politiky. Navyše zapojení študenti dostanú certifikát o absolvovaní stáže v rámci GLOBSEC City Talks Košice.
Tešíme sa, že 14. apríla 2016 bude v metropola východu znovu platformou, pre zaujímavé a podnetné diskusie, kde svoje názory a postoje vyjadria nielen pozvaní hostia no i tí, ktorí sa zúčastnia ako diváci. Pre viac informácii o GLOBSEC City Talks Košice sledujte web a FB Katedry politológie FF UPJŠ i OZ Res Publica.

Za celý organizačný tím
Mgr. Renáta Bzdilová, PhD.