Podmienky prijatia na študijný program politológia - magisterský stupeň

1. Uchádzač/ka bude prijatý/á bez prijímacej skúšky, ak splnil/a podmienky bakalárskeho študijného programu a vykonal/a bakalársku štátnu skúšku zo stanovených predmetov, ktoré v prípade absolventa inej fakulty alebo VŠ sú, podľa stanoviska dekana Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach, ekvivalentné predmetom štátnej skúšky bakalárskeho študijného programu politológia na FF UPJŠ.

2. V prípade, že celkový počet uchádzačov o magisterské štúdium politológie presiahne fakultou stanovený počet na prijatie, z uchádzačov sa zostaví poradie na základe výsledkov testu z predmetov: Teória politiky, Komparatívna politológia.

3. O potrebe využitia testu ako jedného z kritérií pre prijatie rozhodne dekan najneskôr do 30. apríla 2011. O jeho rozhodnutí budú informovaní uchádzači písomne spolu s pozvánkou na prijímaciu skúšku, ktorá sa v prípade potreby uskutoční dňa 31. augusta 2011.

Termín podania prihlášky do: 31. marca 2011

Prijímacie konanie: september 2011

Poplatok za prijímacie konanie pre študentov z iných vysokých škôl uchádzajúcich sa o prijatie na štúdium: 30 EUR, elektronická prihláška: 25 EUR

V prípade stiahnutia prihlášky na VŠ štúdium sa poplatok nevracia.
* Poplatok platia len uchádzači z iných fakúlt a vysokých škôl

Banka: Štátna pokladnica: 8180
Účet: 7000074351
Variabilný symbol: 03901

Podmienky prijatia
– riadne vyplnené tlačivo „Prihláška na štúdium na vysokej škole“ na akademický rok 2011/2012.
– do 15. júla 2011 zašle každý uchádzač výpis výsledkov hodnotení a zoznam absolvovaných predmetov na Bc. stupni
– do 15. júla 2011 zaslanie overenej kópie vysokoškolského diplomu, vysvedčenia o štátnej skúške (u notára alebo na matrike overené fotokópie) – tí uchádzači, ktorí už absolvovali ŠS
– tí uchádzači, ktorí absolvovali štátnu skúšku po termíne 15. 7. 2011, do 30. 8. 2011 zašlú overenú kópiu vysokoškolského diplomu, vysvedčenia o štátnej skúške (u notára alebo na matrike overené fotokópie; v prípade, že študentovi ešte nebol vydaný diplom a vysvedčenie doručí potvrdenie o úspešnom absolvovaní bakalárskych štátnych skúšok)
– lekárske potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti na štúdium