Katedra politológie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika

Katedra politológie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika

Hľadať

Prejdi na obsah

Politologická exkurzia '14

Katedra Politológie FF UPJŠ v Košiciach v spolupráci s Res Publica OZ Vás srdečne pozýva na II. ročník Politologickej exkurzie '14 - Auschwitz – Krakow - Wieliczka, ktorá sa uskutoční v dňoch 9. - 10. apríl 2014 (streda, štvrtok). Politologická exkurzia nie je len pre súčasných študentov politológie, ale aj pre bývalých absolventov a priateľov Katedry politológie.

Program:
1. Streda 9. apríl 2014 - Odchod z Košíc v skorých ranných hodinách. Príchod do tábora Auschwitz, prehliadka rozsiahleho koncentračného tábora z obdobia II. svetovej vojny a jeho okolia. Pokračovanie v ceste do Krakowa. Ubytovanie, nocľah.

2. Štvrtok 10. Apríl 2014 - Raňajky. Prehliadka mesta Krakow – zámocký komplex Wawel v renesančnej podobe zo 16. storočia predstavujúceho kultúrny a národný symbol Poľska. Presun do gotickej katedrály (korunovačné miesto kráľov) zo 14 storočia s hrobkami poľských kráľov a známym zvonom Zygmund. Hlavný rynek (najväčšie námestie v strednej Európe s krásnymi gotickými, renesančnými a barokovými budovami) s tržnicou Sukienica (postavená v renesančnou štýle) a Mariánskym kostolom (jeden z najcennejších gotických oltárov v Európe), Kostol sv. Vojtecha, voľný program.
V popoludňajších hodinách pokračovanie po trase do Wieliczky. Prehliadka soľnej bane z 12. storočia, ktorá patrí medzi najväčšie na svete a je zapísaná v zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Návrat do Košíc v neskorých večerných hodinách.

Doprava:
Klimatizovaným autobusom s ponukou chladených a teplých nápojov.

CENA: 86,- €/osoba
Záloha: 50,- €/osoba

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom
1x ubytovanie s raňajkami
poistenie CK proti insolventnosti
sprievodcu CK
vstup a sprievodcu (Auschwitz, Wieliczka)

Cena nezahŕňa: komplexné cestovné poistenie 1,70 € /osoba/ deň a vstupy do ostatných pamiatok

Nahlásiť sa je potrebné do pondelka 10. marca 2014 u Mgr. Márie Hrehovej (č. m. 104), Petzvalova 4, Košice.


Zpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu