Druhé stretnutie projektu Vedieť viac o politike

Dňa 15. marca 2016 sa uskutočnilo v priestoroch Minervy na Moyzesovej ulici v Košiciach druhé stretnutie projektu Vedieť viac o politike. Hosťom stretnutia bol predseda správnej rady Centra pre otvorenú spoločnosť Peter Markovič. Ten v minulosti pôsobil na rôznych postoch v exekutíve, pričom istý čas vykonával i mandát poslanca NR SR. Témou stretnutia bolo Zákulisie politiky.
Počas stretnutia s participujúcimi študentmi zaznelo množstvo zaujímavostí nielen zo zákulisia fungovania politickej strany, ale aj zo zákulisia vládnej koalície pod vedením Ivety Radičovej. Kým v prvom prípade medzi prítomnými najviac zarezonovali témy ako kreovanie kandidátnych listín pred parlamentnými voľbami a nefunkčnosť mechanizmu primárnych volieb v strane, v druhom prípade to boli hlavne personálne a myšlienkové rozpory vo vtedajšej vládnej koalícii, ale aj v rámci politickej strany.
Záver stretnutia už tradične patril otázkam z publika.

Autor: Mgr. Alexander Onufrák, PhD.
Foto: Bc. Dominik Babušík